fbpx

BRIDGESTONE 225 40 R19

TURANZA T005

225/40-R19

Тежински индекс: 93

Брзински индекс: W

B

A

70dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 40 - R19
Тежински индекс: 93
Брзински индекс: W
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 70