fbpx

BRIDGESTONE 225 40 R18

BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT

225/40-R18

Тежински индекс: 92

Брзински индекс: V

Побарај понуда

DRIVEGUARD пневматици чија иновативна RFT (RUN FLAT) технологија овозможува контрола врз возилото при нивно оштетување како и безбедно продолжување на патувањето.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 40 - R18
Тежински индекс: 92
Брзински индекс: V
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.