fbpx

BRIDGESTONE 225 35 R19

POTENZA S001

225/35-R19

Тежински индекс: 88

Брзински индекс: Y

B

E

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA S001 е пневматик со ултра високи перформанси, кој овозможува да го откриете полниот потенцијал на вашето возило со загарантирана удобност и безбедност. Напредниот асиметричен дизајн на нагазната површина овозможува извонредни спортски перформанси како на мокро така и на суво. Super Slant шарата овозможува брзо одстранување на водата и голема влечна способност и стабилност на мокро.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA S001
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 225 / 35 - R19
Тежински индекс: 88
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: B
Аквапланинг: E
Бучава: 72