fbpx

BRIDGESTONE 215 70 R15

BLIZZAK W810

215/70-R15

Тежински индекс: 109/107

Брзински индекс: R

E

C

75dB

Побарај понуда

Долготрајна зимска гума наменета карго возила за сите оски и услови на пат . Одлично држење на снег, вода и суво.

Категорија: Комби
Модел: BLIZZAK W810
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 70 - R15
Тежински индекс: 109/107
Брзински индекс: R
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 75