fbpx

BRIDGESTONE 215 60 R17

WEATHER CONTROL A005 DRIVEGUARD

215/60-R17

Тежински индекс: 100

Брзински индекс: V

A

C

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: WEATHER CONTROL A005 DRIVEGUARD
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 60 - R17
Тежински индекс: 100
Брзински индекс: V
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 72