fbpx

BRIDGESTONE 215 60 R17

TURANZA T005

215/60-R17

Тежински индекс: 100

Брзински индекс: H

A

A

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 60 - R17
Тежински индекс: 100
Брзински индекс: H
Потрошувачка: A
Аквапланинг: A
Бучава: 72