fbpx

BRIDGESTONE 215 60 R16

TURANZA T005 DRIVEGUARD

215/60-R16

Тежински индекс: 99

Брзински индекс: V

C

A

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005 DRIVEGUARD
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 60 - R16
Тежински индекс: 99
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72