fbpx

BRIDGESTONE 215 60 R16

DURAVIS R660

215/60-R16

Тежински индекс: 103/101

Брзински индекс: T

C

B

72dB

Побарај понуда

Duravis R660 пневматиците се карактеризираат со голема трајност, издржливост и отпорност на абење. Одличната помината километража значи долготрајна исплатлива експлоатација, а со тоа и зголемена профитабилност. Значително подобрениот нагазен слој овозможува безбедно управување по разни теренски и временски услови, а проектираниот облик на ребрата овозможува краток пат при кочење на мокро. Благодарение на Super-S формата потрошувачката на гориво е значително намалена.

Категорија: Комби
Модел: DURAVIS R660
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 60 - R16
Тежински индекс: 103/101
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 72