fbpx

BRIDGESTONE 215 50 R18

TURANZA T001

215/50-R18

Тежински индекс: 92

Брзински индекс: W

A

C

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T001 е пневматик кој ви нуди извонредна стабилност при големи брзини, а воедно, со своите перворманси за отворен пат, овозможува меко и удобно патување.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T001
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 50 - R18
Тежински индекс: 92
Брзински индекс: W
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 71