fbpx

BRIDGESTONE 215 50 R17

BLIZZAK LM005

215/50-R17

Тежински индекс: 95

Брзински индекс: V

C

A

71dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 50 - R17
Тежински индекс: 95
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71