fbpx

BRIDGESTONE 215 50 R17

WEATHER CONTROL A005

215/50-R17

Тежински индекс: 95

Брзински индекс: W

A

C

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Патнички
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 50 - R17
Тежински индекс: 95
Брзински индекс: W
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 71