fbpx

BRIDGESTONE 215 45 R18

POTENZA RE050 ASYMMETRIC

215/45-R18

Тежински индекс: 93

Брзински индекс: Y

C

E

70dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA RE050A е летен пневматик со високи перформанси, дизајниран за зголемување на перформансите кај спортските возила и моќните лимузини, и гарантира исклучителна влечна способност и добра контрола при пролизгување.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA RE050 ASYMMETRIC
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 45 - R18
Тежински индекс: 93
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: E
Бучава: 70