fbpx

BRIDGESTONE 215 45 R16

TURANZA ER300

215/45-R16

Тежински индекс: 86

Брзински индекс: H

C

B

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA ER300 е пневматик со асиметричен профил кој овозможува врвно управување на мокра и сува подлога.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA ER300
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 45 - R16
Тежински индекс: 86
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 71