fbpx

BRIDGESTONE 215 40 R18

BLIZZAK LM32

215/40-R18

Тежински индекс: 89

Брзински индекс: V

F

C

72dB

Побарај понуда

Зимските пневматици BLIZZAK, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните с? поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM32
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 40 - R18
Тежински индекс: 89
Брзински индекс: V
Потрошувачка: F
Аквапланинг: C
Бучава: 72