fbpx

BRIDGESTONE 215 40 R18

TURANZA T005

215/40-R18

Тежински индекс: 89

Брзински индекс: Y

C

A

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 40 - R18
Тежински индекс: 89
Брзински индекс: Y
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 72