fbpx

BRIDGESTONE 215 40 R17

POTENZA S001

215/40-R17

Тежински индекс: 87

Брзински индекс: W

C

B

70dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE POTENZA S001 е пневматик со ултра високи перформанси, кој овозможува да го откриете полниот потенцијал на вашето возило со загарантирана удобност и безбедност. Напредниот асиметричен дизајн на нагазната површина овозможува извонредни спортски перформанси како на мокро така и на суво. Super Slant шарата овозможува брзо одстранување на водата и голема влечна способност и стабилност на мокро.

Категорија: Патнички
Модел: POTENZA S001
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 215 / 40 - R17
Тежински индекс: 87
Брзински индекс: W
Потрошувачка: C
Аквапланинг: B
Бучава: 70