fbpx

BRIDGESTONE 205 82 R16

DUELER H/T 684 II

205/82-R16

Тежински индекс: 110

Брзински индекс: T

E

B

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER 684 е пневматик за управување со потполна самодоверба во најразновидни теренски и временски услови.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/T 684 II
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 82 - R16
Тежински индекс: 110
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 72