fbpx

BRIDGESTONE 205 80 R16

BLIZZAK LM80 EVO

205/80-R16

Тежински индекс: 104

Брзински индекс: T

E

C

72dB

Побарај понуда

Blizzak LM -80 EVO е произведен специјално со цел да одговори на високите потреби на денешните 4х4 и SUV возила , во насока на перформанси, безбедност и одговорност. Почуствувај ја разликата која ја има во држењето и контролата како на снежна и замрзната подлога така и на влажна и сува.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM80 EVO
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 80 - R16
Тежински индекс: 104
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 72