fbpx

BRIDGESTONE 205 80 R16

DUELER H/T 689

205/80-R16

Тежински индекс: 104

Брзински индекс: T

E

E

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER H/T 689 е пневматик за управување со потполна самодоверба во најразновидни теренски и временски услови.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/T 689
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 80 - R16
Тежински индекс: 104
Брзински индекс: T
Потрошувачка: E
Аквапланинг: E
Бучава: 72