fbpx

BRIDGESTONE 205 70 R15

DURAVIS R660

205/70-R15

Тежински индекс: 106/104

Брзински индекс: R

E

B

72dB

Побарај понуда

Duravis R660 пневматиците се карактеризираат со голема трајност, издржливост и отпорност на абење. Одличната помината километража значи долготрајна исплатлива експлоатација, а со тоа и зголемена профитабилност. Значително подобрениот нагазен слој овозможува безбедно управување по разни теренски и временски услови, а проектираниот облик на ребрата овозможува краток пат при кочење на мокро. Благодарение на Super-S формата потрошувачката на гориво е значително намалена.

Категорија: Комби
Модел: DURAVIS R660
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 70 - R15
Тежински индекс: 106/104
Брзински индекс: R
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 72