fbpx

BRIDGESTONE 205 70 R15

BLIZZAK LM005

205/70-R15

Тежински индекс: 96

Брзински индекс: T

C

A

71dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 70 - R15
Тежински индекс: 96
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71