fbpx

BRIDGESTONE 205 65 R15

BLIZZAK LM005

205/65-R15

Тежински индекс: 94

Брзински индекс: T

C

A

71dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 65 - R15
Тежински индекс: 94
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71