fbpx

BRIDGESTONE 205 60 R16

BLIZZAK LM32C

205/60-R16

Тежински индекс: 100/98

Брзински индекс: T

F

B

73dB

Побарај понуда

Зимските пневматици BLIZZAK, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните с? поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Комби
Модел: BLIZZAK LM32C
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 60 - R16
Тежински индекс: 100/98
Брзински индекс: T
Потрошувачка: F
Аквапланинг: B
Бучава: 73