fbpx

BRIDGESTONE 205 55 R17

DUELER H/P SPORT

205/55-R17

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: V

E

C

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT е SUV пневматик наменет за прецизно управување, водечки модел, во својата класа, за перформанси на мокро и удобност.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: DUELER H/P SPORT
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 55 - R17
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: V
Потрошувачка: E
Аквапланинг: C
Бучава: 71