fbpx

BRIDGESTONE 205 55 R17

TURANZA T005

205/55-R17

Тежински индекс: 95

Брзински индекс: V

B

A

72dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 55 - R17
Тежински индекс: 95
Брзински индекс: V
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 72