fbpx

BRIDGESTONE 205 55 R16

BLIZZAK LM005

205/55-R16

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: T

C

A

71dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 55 - R16
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71