fbpx

BRIDGESTONE 205 55 R16

BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT

205/55-R16

Тежински индекс: 94

Брзински индекс: V

C

A

71dB

Побарај понуда

DRIVEGUARD пневматици чија иновативна RFT (RUN FLAT) технологија овозможува контрола врз возилото при нивно оштетување како и безбедно продолжување на патувањето.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005 DRIVEGUARD RFT
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 55 - R16
Тежински индекс: 94
Брзински индекс: V
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71