fbpx

BRIDGESTONE 205 50 R16

TURANZA T005

205/50-R16

Тежински индекс: 87

Брзински индекс: W

B

A

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 205 / 50 - R16
Тежински индекс: 87
Брзински индекс: W
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 71