fbpx

BRIDGESTONE 195 75 R16

BLIZZAK W810

195/75-R16

Тежински индекс: 107/105

Брзински индекс: R

E

B

75dB

Побарај понуда

Долготрајна зимска гума наменета карго возила за сите оски и услови на пат . Одлично држење на снег, вода и суво.

Категорија: Комби
Модел: BLIZZAK W810
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 195 / 75 - R16
Тежински индекс: 107/105
Брзински индекс: R
Потрошувачка: E
Аквапланинг: B
Бучава: 75