fbpx

BRIDGESTONE 195 65 R15

WEATHER CONTROL A005

195/65-R15

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: H

A

C

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Патнички
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 195 / 65 - R15
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: H
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 71