fbpx

BRIDGESTONE 195 65 R15

TURANZA T005

195/65-R15

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: H

B

A

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 195 / 65 - R15
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: H
Потрошувачка: B
Аквапланинг: A
Бучава: 71