fbpx

BRIDGESTONE 195 60 R16

TURANZA T001

195/60-R16

Тежински индекс: 89

Брзински индекс: H

A

A

69dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T001 е пневматик кој ви нуди извонредна стабилност при големи брзини, а воедно, со своите перворманси за отворен пат, овозможува меко и удобно патување.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T001
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 195 / 60 - R16
Тежински индекс: 89
Брзински индекс: H
Потрошувачка: A
Аквапланинг: A
Бучава: 69