fbpx

BRIDGESTONE 195 60 R16

BLIZZAK LM25

195/60-R16

Тежински индекс: 89

Брзински индекс: H

F

B

72dB

Побарај понуда

Зимските пневматици BLIZZAK, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните с? поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM25
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 195 / 60 - R16
Тежински индекс: 89
Брзински индекс: H
Потрошувачка: F
Аквапланинг: B
Бучава: 72