fbpx

BRIDGESTONE 195 55 R16

WEATHER CONTROL A005

195/55-R16

Тежински индекс: 91

Брзински индекс: V

A

C

71dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 е пневматик кој ги совладува сите временски услови, без разлика на годишното време, со одлична контрола над возилото за време на дожд.

Категорија: Патнички
Модел: WEATHER CONTROL A005
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 195 / 55 - R16
Тежински индекс: 91
Брзински индекс: V
Потрошувачка: A
Аквапланинг: C
Бучава: 71