fbpx

BRIDGESTONE 195 50 R16

BLIZZAK LM005

195/50-R16

Тежински индекс: 88

Брзински индекс: H

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 195 / 50 - R16
Тежински индекс: 88
Брзински индекс: H
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.