fbpx

BRIDGESTONE 195 45 R16

BLIZZAK LM005

195/45-R16

Тежински индекс: 84

Брзински индекс: H

C

A

71dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 195 / 45 - R16
Тежински индекс: 84
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71