fbpx

BRIDGESTONE 185 75 R16

BLIZZAK W810

185/75-R16

Тежински индекс: 104/102

Брзински индекс: R

F

B

75dB

Побарај понуда

Долготрајна зимска гума наменета карго возила за сите оски и услови на пат . Одлично држење на снег, вода и суво.

Категорија: Комби
Модел: BLIZZAK W810
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 185 / 75 - R16
Тежински индекс: 104/102
Брзински индекс: R
Потрошувачка: F
Аквапланинг: B
Бучава: 75