fbpx

BRIDGESTONE 185 65 R14

BLIZZAK LM005

185/65-R14

Тежински индекс: 86

Брзински индекс: T

C

A

70dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 185 / 65 - R14
Тежински индекс: 86
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 70