fbpx

BRIDGESTONE 185 60 R14

BLIZZAK LM005

185/60-R14

Тежински индекс: 82

Брзински индекс: T

C

A

70dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 185 / 60 - R14
Тежински индекс: 82
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 70