fbpx

BRIDGESTONE 185 55 R16

BLIZZAK LM25

185/55-R16

Тежински индекс: 87

Брзински индекс: T

F

C

71dB

Побарај понуда

Зимските пневматици BLIZZAK, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните с? поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM25
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 185 / 55 - R16
Тежински индекс: 87
Брзински индекс: T
Потрошувачка: F
Аквапланинг: C
Бучава: 71