fbpx

BRIDGESTONE 185 55 R15

TURANZA T005

185/55-R15

Тежински индекс: 82

Брзински индекс: H

C

A

70dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 185 / 55 - R15
Тежински индекс: 82
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 70