fbpx

BRIDGESTONE 185 50 R16

TURANZA T001

185/50-R16

Тежински индекс: 81

Брзински индекс: H

C

C

69dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T001 е пневматик кој ви нуди извонредна стабилност при големи брзини, а воедно, со своите перворманси за отворен пат, овозможува меко и удобно патување.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T001
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 185 / 50 - R16
Тежински индекс: 81
Брзински индекс: H
Потрошувачка: C
Аквапланинг: C
Бучава: 69