fbpx

BRIDGESTONE 175 75 R14

BLIZZAK W810

175/75-R14

Тежински индекс: 99/98

Брзински индекс: R

F

C

75dB

Побарај понуда

Долготрајна зимска гума наменета карго возила за сите оски и услови на пат . Одлично држење на снег, вода и суво.

Категорија: Комби
Модел: BLIZZAK W810
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 175 / 75 - R14
Тежински индекс: 99/98
Брзински индекс: R
Потрошувачка: F
Аквапланинг: C
Бучава: 75