fbpx

BRIDGESTONE 175 70 R14

BLIZZAK LM005

175/70-R14

Тежински индекс: 84

Брзински индекс: T

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 175 / 70 - R14
Тежински индекс: 84
Брзински индекс: T
Потрошувачка: n.a.
Аквапланинг: n.a.
Бучава: n.a.