fbpx

BRIDGESTONE 175 65 R14

BLIZZAK LM32C

175/65-R14

Тежински индекс: 90/88

Брзински индекс: T

F

B

73dB

Побарај понуда

Зимските пневматици BLIZZAK, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните с? поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Комби
Модел: BLIZZAK LM32C
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 175 / 65 - R14
Тежински индекс: 90/88
Брзински индекс: T
Потрошувачка: F
Аквапланинг: B
Бучава: 73