fbpx

BRIDGESTONE 175 65 R14

BLIZZAK LM005

175/65-R14

Тежински индекс: 82

Брзински индекс: T

C

A

71dB

Побарај понуда

Новиот пневматик Bridgestone Blizzak LM005, како најдобар пневматик во својата класа при управување и кочење на мокро, им овозможува на возачите потполна контрола и исклучителни перформанси на снег и мраз.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM005
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 175 / 65 - R14
Тежински индекс: 82
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 71