fbpx

BRIDGESTONE 175 60 R15

BLIZZAK LM32

175/60-R15

Тежински индекс: 81

Брзински индекс: T

G

C

70dB

Побарај понуда

Зимските пневматици BLIZZAK, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните с? поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Категорија: Патнички
Модел: BLIZZAK LM32
Тип на гума: ЗИМСКИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 175 / 60 - R15
Тежински индекс: 81
Брзински индекс: T
Потрошувачка: G
Аквапланинг: C
Бучава: 70