fbpx

BRIDGESTONE 155 65 R14

TURANZA T005

155/65-R14

Тежински индекс: 75

Брзински индекс: T

C

A

70dB

Побарај понуда

BRIDGESTONE TURANZA T005 е пневматик со најдобри перформанси при кочење и свртување на мокро, во својата класа, дури и при врнежливо време. Има извонредни карактеристики и век на експлоатација и дизајниран е да ви помогне да ја задржите контролата врз возилото, дури и во предизвикувачки услови при возењето.

Категорија: Патнички
Модел: TURANZA T005
Тип на гума: ЛЕТНИ
Бренд: BRIDGESTONE
Ширина: 155 / 65 - R14
Тежински индекс: 75
Брзински индекс: T
Потрошувачка: C
Аквапланинг: A
Бучава: 70