fbpx

SAVA ALL WEATHER

ALL WEATHER

235/60-R18

Тежински индекс: 107

Брзински индекс: V

B

B

71dB

Побарај понуда

SAVA АLL WEATHER Гума која нуди удобност за сите сезони.  Погоднa за влажни патишта со сигурна  контрола на снег.

 

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: ALL WEATHER
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: SAVA
Ширина: 235 / 60 - R18
Тежински индекс: 107
Брзински индекс: V
Потрошувачка: B
Аквапланинг: B
Бучава: 71