fbpx

SAVA ALL WEATHER

ALL WEATHER

215/65-R16

Тежински индекс: 98

Брзински индекс: H

dB

Побарај понуда

SAVA АLL WEATHER Гума која нуди удобност за сите сезони. Погоднa за влажни патишта со сигурна  контрола на снег.

Категорија: Теренски(4x4)
Модел: ALL WEATHER
Тип на гума: ЦЕЛОСЕЗОНСКИ
Бренд: SAVA
Ширина: 215 / 65 - R16
Тежински индекс: 98
Брзински индекс: H
Потрошувачка:
Аквапланинг:
Бучава: